Aj v Rusku ženy prehovorili o pôrodníckom násilí

Home/Rešpekt a slobodná voľba, Uncategorized/Aj v Rusku ženy prehovorili o pôrodníckom násilí

Aj v Rusku ženy prehovorili o pôrodníckom násilí

Redaktorka Slovenského rozhlasu Kristína Jurčišinová priniesla krátku správu o dodržiavaní ženských reprodukčných správ v Rusku a na Slovensku:

Z Ruska prichádza ďalšia znepokojujúca správa o stave ľudských práv. Tentokrát sa však týka výhradne žien. Podľa štúdie Rady Európy aj výpovedí samotných žien sa ruskí lekári správajú pri pôrodoch neeticky, často až nehumánne. Podobne je to aj v prípade, že sa žena rozhodne ísť na potrat.

Sťažovanie prístupu k tomuto lekárskemu zákroku je zo strany ruských úradov len jedným z mnohých problémov tamojšieho zdravotníctva. Ani na Slovensku nie je stav ľudských práv žien pri pôrodoch ideálny.

Celú reportáž si môžete vypočuť tu:

By | 2018-01-30T12:11:25+00:00 13.dec.2017|Rešpekt a slobodná voľba, Uncategorized|0 komentárov

O autorke:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Napíšte komentár