Ako bolo?

Workshop Ženy ženám III

Napísala Ženské kruhy

Decembrové vzdelávacie podujatie Ženy ženám III sme pôvodne plánovali uskutočniť na jar 2020. Mali sme už vypracovaný koncept o po západnom a východnom Slovensku sme sa tento krát chystali na stredné Slovensko. Naše plány však zhatil COVID-19 a tak sme si predsavzali, že workshop prenesieme do online priestoru.

Podujatie sme rozdelili na dve časti – samostatnú prácu (pozretie videoprednášky a vypracovanie zadania formou online dotazníka) a online workhosp prostredníctvom platformy Zoom. Záujem o podujatie bol veľký a už po pár dňoch sme museli prihlasovanie zatvoriť, pretože kapacita workshopu bola prekročená. Online sa nás nakoniec stretlo 23 a podarilo sa nám vyskladať menšie pracovné skupiny, ktoré pracovali v oddelených „breakout rooms“.

Po každej úlohe sme sa znova všetky stretli a zástupkyne jednotlivých skupín odprezentovali k čomu ako skupina dospeli. Nasledovala facilitovaná diskusia, kde sa mohli zapojiť ženy aj z iných skupín. Napriek náročnosti online prostredia sa nám podarilo vytvoriť príjemnú atmosféru a spätná väzba bola pozitívna. Vyberáme niekoľko reakcií:

Najviac sa mi páčilo prepojenie sa v rôznych profesiách/poslaniach/oboroch, ktoré mali všetky spoločný zámer; prispieť a pomôcť zlepšeniu v poskytovaní zdravotnej starostlivosti poskytovanej v pôrodnom systéme SK.

Ako vsetko so robite to bolo vysoko profesionalne organizovane – spolu s mamilou ste pre mna mimoriadne skvele organizovana organizacia 🙂 – webka, posty, fb, workshopy vsetko ma to proste vysoku odbornu uroven a pritom zostavate ludske, diki zato.

Veľmi sa z vysokej účasti tešíme a veríme, že sa čoskoro uvidíme na podobnom podujatí znova.

Vzdelávacia aktivita sa uskutočnila vďaka finančnej podpore od Nadácie Volkswagen Slovakia a našim darkyniam.

Ak si medzi ne chcete pridať urobiť tak môžete TU

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.