Ako bolo?

Zúčastnili sme sa osláv 30. výročia pôsobenia UNHCR na Slovensku

Napísala Ženské kruhy


Dňa 14. mája 2024 sa na pôde Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR uskutočnila oslava 30. výročia pôsobenia Úradu vysokého komisára OSN pre utečencov (UNHCR) na Slovensku. Ženské kruhy prijali pozvanie na toto podujatie v zastúpení podpredsedníčkou Zuzanou Kriškovou.

Oslava prebiehala v duchu spolupráce UNHCR so štátnymi orgánmi, obyvateľmi a obyvateľkami Slovenska, humanitárnymi partnerskými organizáciami, darcovskou komunitou a inštitúciami, ktoré spája spoločný cieľ. Všetci sa snažia poskytovať pomoc a podporu ľuďom, ktorí boli nútení opustiť svoj domov a prišli na Slovensko hľadať bezpečie a ochranu.

Súčasťou podujatia bola panelová diskusia so súčasnými a bývalými zamestnancami UNHCR. Podelili sa o svoje skúsenosti z uplynulých troch desaťročí. Pri tejto príležitosti bola v spolupráci so Slovenskou poštou odhalená pamätná poštová známka. Ženské kruhy ďakujú UNHCR za pozvanie na toto slávnostné podujatie.

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.