Podcasty Reprodukčné práva žien

Dokážu aktívne ženy zmeniť rutinu v pôrodnici?

Napísala Ženské kruhy

Rutina v pôrodniciach je často odolná voči zmenám, ktoré sa dejú iba postupne. Akú úlohu v zmene zohráva aktivizmus? Dokážu ženy ovplyvniť reálnu prax v pôrodniciach? Čo sú tienisté a čo sú pozitívne stránky aktivizmu? Prečo vôbec Iniciatíva žien Prešov vznikla, čo vnímajú ženy ako úspech a čo všetko by ešte chceli dosiahnuť. O tom všetko sa rozprávala Zuzana Krišková s Danielou Barňákovou z Inicitívy žien Prešov.

Daniela Barňáková je zakladateľkou združenia Iniciatíva žien Prešov. Združenie Iniciatíva žien Prešov sa venuje zlepšovaniu podmienok a monitorovaniu situácie pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v pôrodniciach na lokálnej úrovni v Prešove. Ženy v tomto združení sa zaoberajú tiež právami žien pri pôrode a osvete medzi verejnosťou ale aj samotnými ženami. Hlavná oblasť ich aktivizmu súvisí s pôrodmi a obdobím po pôrode, ktoré trávi žena s dieťaťom v pôrodnici.

Ďalšie podcasty na tému pôrodov si môžete vypočuť na tomto mieste. Podcasty Ženských kruhov mohli vzniknúť aj vďaka vašej finančnej podpore. Prostredníctvom pravidelných darov môžete podporovať činnosť nášho združenia. Pomôžete nám tak dlhodobo plánovať naše aktivity. Podporte nás cez DARUJME. Ďakujeme

Kontakty na Iniciatívu žien Prešov:
FB: uzavretá skupina Iniciatíva žien Prešov
FB: verejná stránka Iniciatíva žien k lepšiemu pôrodu – INFOgraf
e-mail: iniciativapo.zien@gmail.com

Prieskum
Dotazník pre pôrodnicu Chirurgický monoblok 
Dotazník pre pôrodnicu Gynekologicko-pôrodnícky pavilón (stará pôrodnica) 

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.