Ako bolo?

Beseda v Banskej Bystrici

V sobotu 26.10.2013 sme v Banskej Bystrici v komunitnom centre Sásová premietali film Sloboda pre pôrod. Po premietaní a krátkej, ešte nesmelej diskusii, nasledovala beseda s pôrodnou asistentkou p. Furmanovou o tehotenstve a pôrode, ktorá nakoniec pre množstvo zvedavých otázok od budúcich rodičov trvala takmer 4 hodiny.

Ďakujem Zuzke Lafférsovej a OZ Ženské Kruhy za spoluprácu pri zorganizovaní akcie v Banskej Bystrici, ktorej atmosféra bola vynikajúca, uvolnená, veľmi príjemná. Všetci prítomní boli naozaj informácií chtiví, pozorne načúvajúci, a ich aktívne kladenie otázok, vzájomná diskusia počas prednášky „Všetko o pôrode“ nasvedčovala živému záujmu o danú tématiku. Veľmi ma potešilo, že hľadajú odpovede, cítia potrebu sa zorientovať v tejto oblasti. Myslím, že by bolo osožné, aby sa podobných akcií s PA organizovalo čo najviac. Cieľom stretnutí by malo byť pravdivé, vecné a odbornými skúsenosťami podložené priame vysvetlenie podstaty prebiehajúceho fyziologického tehotenstva, pôrodu aj šestonedelia. Veľmi pekne sa o úlohe a práci PA vyjadril aj známy pôrodník Dr. Odent, rešpektujúci a podporujúci; ten považuje pôrodné asistentky za kľúčové osobnosti pri prirodzených tehotenstvách a pôrodoch.

p. Furmanová

Za spoluorganizáciu a výborný domáci koláčik ďakujeme aj našej ďalšej členke Táni Habalovej.

Tešíme sa nabudúce!

O autorke

1 komentár

  • Ako by som citala o svojom vysnenom porode 🙂 a aj som si poplakala, verim, ze to miesto pre nas bude Kyjov a ze to zvladneme najlepsie ako sa len da 🙂 krasny pribeh