Ako bolo?

Beseda „Bonding – Matkina náruč po pôrode“ v Žiline

25.10.2014 v Žiline naše združenie organizovalo besedu o význame bondingu a jeho podpory po pôrode pre matku aj dieťa. Prednáška bola súčasťou kampane „Matkina náruč po pôrode“, v rámci ktorej sme publikovali na tému bondingu brožúru od autoriek Miroslavy Rašmanovej a Gabriely Janovičovej.

Beseda pozostávala z prednášky a nadväznej diskusie. Zúčastnili sa jej budúce mamičky, ale aj duly a pôrodné asistentky, čo následnú diskusiu veľmi obohatilo. Nás ako organizátorky veľmi teší pestré zloženie účastníkov a z akcie máme dobrý pocit. Samozrejme, potešilo by nás, ak by o podobné témy budúci rodičia prejavovali záujem v čoraz väčšej miere . Podobnú besedu plánujeme usporiadať 29.11.2014 v Banskej Bystrici.

Z reakcií zúčastnených:

Veľmi pekne ďakujem za takéto a podobné podujatia! Vaša práca je pre mňa ako študujúcu dulu nesmierne prínosná a je obdivuhodné, čo všetko sa vám už s minimom prostriedkov podarilo uskutočniť. Beseda bola veľmi zaujímavá a napriek tomu, že už sa nejaký ten piatok tejto téme venujem, opäť som sa dozvedela viacero nových informácií. Oceňujem pripravenosť a „nadupanosť“ prednášajúcej, z vašich odpovedí cítiť, že ste v danej téme naozaj doma. Tiež sa mi páčilo, ako ste viedli diskusiu – bolo to vecné, bez zbytočných emócií, nesnažili ste sa upútať kontroverznými „senzáciami“, miesto toho sme hovorili o konkrétnych veciach, ktoré reálne ženy každodenne riešia.“

Zuzana Bašková Burinová

Prednaška o bondingu naplnila moje očakavania. Okrem mne známych vecí, som sa v rámci nej dozvedela aj nové zaujímavé informacie. Diskusia po prednáške bola tiež velmi príjemná a prirodzená. Páčilo sa mi, že sa prednášky zučastnili i duly a taktiež pôrodné asistentky, dokonca aj študentka pôrodnej asistencie, čo podľa mňa tiež istým spôsobom obohatilo diskusiu a mohla som sa dozvedieť aj to, aký je  konkrétny postoj jednotlivých pôrodníc v blízkosti môjho bydliska k bondingu a  všeobecne  celkovo k pôrodom. Pre mňa ako mamičku v očakavaní to bolo každopadne prínosné.“

Veronika

Veľmi zaujímavá, pekná, obohacujúca prednáška, super urobená prezentácia.

Lucia

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.