Podporte nás

Podporte našu činnosť finančným darom

Napísala Ženské kruhy

Prosíme vás o jednorazový alebo pravidelný dar, ktorý nám pomôže ďalej robiť nezávisle a kvalitne našu prácu


Príprava obsahu na web Ženských kruhov, moderovanie facebookových skupín a starostlivosť, aby to boli bezpečné miesta, je len jedna z našich aktivít. O tých ostatných vás pravidelne informujeme newslettrom a inými kanálmi a budeme to robiť aj naďalej. Na to, aby sme mohli pokračovať, však potrebujeme vašu finančnú pomoc.

Momentálne veľmi intenzívne pracujeme na príprave workshopov a diskusií vo viacerých slovenských mestách, ktoré budeme realizovať na jeseň v spolupráci s režisérkou nového filmu o pôrodnej traume, Máriou Martiniakovou. Vďaka publikácii Ženy-Matky-Telá II sme prispeli k tomu, že sa témou práv žien pri pôrode začala zaoberať aj ombudsmanka, Mária Patakyová. Pripravujeme vzdelávacie aktivity pre pôrodné asistentky, zdravotnícky personál a verejnosť. Popri tom sa vzdelávame, prinášame témy, ktoré vás zaujímajú, poskytujeme vyjadrenia pre médiá, sledujeme a komentujeme aktuálne dianie týkajúce sa pôrodov na Slovensku.

Súhrn našej činnosti za rok 2018 nájdete v našej výročnej správe.

Koľko to všetko stojí?

Minulý rok nás podporili darkyne a darcovia celkovou sumou približne 12 000 EUR. 

V súčasnosti je pravidelných darkýň 87. Ich počet sa mierne mení každý mesiac, niektoré pribudnú a niektoré ubudnú. Priemerná výška pravidelného daru je 11,29 EUR. Pri udržaní tohto trendu to znamená ročný príjem 11 878 EUR

Ročné minimum na zabezpečenie udržateľného fungovania, v rámci ktorého sa dve z nás môžu venovať tejto práci na plný úväzok za hrubú mesačnú mzdu 600 EUR, je 24 000 EUR.

To znamená, že potrebujeme získať ešte o 12 000 EUR eur viac. Ak by sme mali 200 darkýň, ktoré by nám zasielali pravidelný príspevok v hodnote 10 EUR, tak by sme pokryli všetky naše nevyhnutné náklady.

Príjmy z ostatných zdrojov využívame na tvorbu publikácií, videí a verejné kampane.

Podporte nás

Aj keď sa nám to nepíše ľahko, toto je pripomienka a prosba, aby ste finančne podporili našu prácu. Nechceme, aby sa niektorá z vás cítila povinná prispieť, obzvlášť, ak je to s vaším rozpočtom už aj tak problematické. Neboli by sme radi, keby naša finančná nezávislosť išla na úkor tej vašej. Okrem toho vás chceme uistiť, že aj malé príspevky (obzvlášť ak sú pravidelné) majú pre nás veľký význam, pretože veľa malých kvapiek spolu nakvapká pohár.

Aj Vaše dve eurá mesačne môžu v konečnom dôsledku znamenať, že naša organizácia bude mať dostatočné zdroje.

Ďakujeme

A v neposlednom rade vám chceme poďakovať. Všetkým, ktoré a ktorí ste nás už akýmkoľvek spôsobom podporili. Vážime si to a vôbec to neberieme ako samozrejmosť, berieme to ako prejav dôvery a robíme, čo je v našich silách, aby sme ju nesklamali. Podporiť nás môžete tu:

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.