Po pôrode TV a rozhlas

O podpore bondingu vo večerných správach STV

Napísala Ženské kruhy

Pozerali ste v stredu večer televízne noviny? Ja nie, pretože som bola na ceste domov z Bratislavy, kde sme poriadali  tlačovú konferenciu na tému bondingu. V rovnaký deň bola tlačová konferencia o tlakomeroch a psoriáze. Od rána sme sa psychicky pripravovali aj na to, že kontakt medzi matkou a dieťaťom po pôrode nebude pre novinárov taká zaujímavá téma ako tlakomery. Musím povedať, že nás nechali v napätí až do poslednej chvíle…

Prázdna sála sa našťastie nakoniec nekonala 🙂 Spoločne s Gabikou Janovičovou, pani doktorkou Dankou Miklovičovou z občianskeho združenia Mamila a dokumentaristkou Dianou Fabiánovou sme pripravili prezentáciu, v ktorej každá prispela svojou k téme bondingu. Boli sme nadšené z pani doktorky Miklovičovej, ako so zanietením rozprávala o kontakte koža na kožu. Jej prítomnosť si veľmi ceníme.

Pripravili sme aj a tlačovú správu, ktorú uverejňujeme na našom webe, rovnako aj podporné vyjadrenia pani doktorky Sedlákovej, riaditeľky slovenskej kancelárie WHO, pani doktorky Haľamovej zo slovenskej pobočky Unicefu, prezidentky SKAPSA Ivety Lazorovej,  pána docenta Hašta, a podporné vyjadrenia našich spriatelených združení Mamily a Slovenských dúl. Všetkým za podporu ešte raz ďakujeme!

Výsledkom tlačovej konferencie bola aj reportáž do hlavných večerných správ na STV. Pozrite si reportáž v archíve od minúty 30:42  Veľmi nás teší, že téma bondingu dostala priestor v hlavnom spravodajstve, a to symbolicky počas Európskeho týždňa dojčenia. Ak sa Vám jej pozitívne spracovanie páči, dajte o tom vedieť redakcii STV.

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.