Pozývame vás

Online seminár o právach pri pôrode

Napísala Ženské kruhy

Pozývame vás na online seminár s názvom: Ako si uplatňovať práva pri pôrode? 

Na vzdelávacom podujatí vám poskytneme informácie, ktoré môžu byť nápomocné pri uplatňovaní vašich práv pri pôrode a počas poskytovania zdravotnej starostlivosti vášmu bábätku. Súčasťou semináru bude tiež predstavenie Charty rešpektujúcej zdravotnej starostlivosti: Všeobecných práv žien a novorodencov

Témy, ktorým sa budeme venovať:

– Aké sú vaše práva pri pôrode: Kto rozhoduje o zásahoch do pôrodu a o zdravotnej starostlivosti poskytovanej vášmu bábätku?
– Aké stratégie môžete použiť na uplatnenie svojich práv pri pôrode: Budeme sa venovať často využívaným nástrojom a spôsobom, ktoré vám pomôžu uplatňovať svoje práva v čase pôrodu.
– Pôrodný plán (pôrodné prianie): Dozviete sa, ako si vytvoriť pôrodný plán a čo všetko môže zahŕňať.

Dátum a čas seminára: 30.11.2023 o 10:00 – 11:30
Miesto: Online/Zoom
Lektorky: Zuzana Krišková a Miroslava Rašmanová zo Ženských kruhov

Na seminár je potrebné prihlásiť sa vopred. Vstup na seminár je voľný a link na Zoom vám bude zaslaný deň vopred na emailovú adresu, ktorú uvediete v tomto formulári. Vzdelávacie podujatie môžeme zrealizovať vďaka finančnej podpore, ktorú ste nám prejavili v kampani na Donio. 

Ak chcete podporiť naše aktivity, môžete tak urobiť cez Darujme. ĎAKUJEME

Tešíme sa na spoločné zdieľanie poznatkov a budeme rady, ak sa k nám pridáte.

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.