Pozývame vás Trauma

Dokumentárny film Neviditeľná

Featured Video Play Icon
Napísala Ženské kruhy

Film režisérky Mai Martiniak Unseen – Neviditeľná sa venuje téme traumy z pôrodu. Film bude možné pozrieť si online v dňoch 7.11. a 8.11. 2020 v rámci festivalu Jeden svet.

Melody, Stella a Lucia sú tri ženy, z ktorých každá má svoj pohľad na život a zažité predchádzajúce pôrody. Dokumentárny film NEVIDITEĽNÁ zachytáva ich príbehy, ktoré otvárajú kontroverznú a spoločnosťou odmietanú tému traumy z pôrodu.

Doplnené reálnymi pôrodmi dostáva téma traumy aktuálne tvary a odkrýva svoju tvár. Ukazuje nevidenú realitu v spoločnosti a zviditeľňuje ženy, ktoré boli doteraz umlčané tlakom okolia alebo zdravotného personálu.

Dokumentárny film NEVIDITEĽNÁ sa tak stáva priestorom na nevyhnutný dialóg v spoločnosti a potrebu zmeny nielen u nás, ale aj vo svete.

Cena virtuálneho lístka je 2,5 EUR a bude možné zakúpiť si ho v deň premietania.

Webová stránka filmu

Facebooková stránka k premietaniu

Súčasťou online projekcie je diskusia Aj duševné zdravie je zdravie. Odchádzajú ženy z pôrodníc skutočne zdravé?.

Na túto tému budú s novinárkou Barborou Marekovou diskutovať:

Maia Martiniak, režisérka filmu
Zuzana Krišková, predsedníčka združenia Ženské kruhy
Jozef Hašto, psychiater a psychoterapeut, Pro mente sana, Bratislava

Záštitu nad premiérou filmu NEVIDITEĽNÁ na filmovom festivale JEDEN SVET prevzala verejná ochrankyňa práv Mária Patakyová.

Diskusia Aj duševné zdravie je zdravie

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.