Otvorené listy

Vyjadrenie k informáciám, ktoré uviedla MUDr. Katarína Šimovičová v relácii RTVS

Na našu žiadosť o vyjadrenie k informáciám, ktoré uviedla MUDr. Katarína Šimovičová v relácii RTVS odpovedal predseda Slovenskej pediatrickej spoločnosti Prof. MUDr. Tibor Šagát, CSc. takto:

Vážená pani Ing. Krišková,

MUDr. Šimovičová je skúsená pediatrička. Členovia výboru Slovenskej pediatrickej spoločnosti nemajú žiadne dôvody spochybňovať jej odbornosť, občiansky a etický postoj. Výroky citované v uvedenom liste občianskeho združenia „Ženské kruhy“ sú účelovo vytrhnuté z kontextu. Podporujeme snahu členiek občianskeho združenia o propagáciu dojčenia, bolo by však vhodné, aby svoje úsilie upriamili na propagáciu dojčenia v prvom polroku života (koncom tohto obdobia dojčí na Slovensku už iba asi polovica matiek) a nie na ojedinelé prípady dojčenia väčších detí.“.

 

S pozdravom,

Prof. MUDr. Tibor Šagát, CSc.

Predseda Slovenskej pediatrickej spoločnosti

O autorke

2 komentáre

  • čo k tomu dodať… ruka ruku myje.. aspoň vidno, že to stále má zmysel… lebo arogantný a hlúpy ľudia chcú riadiť nás a naše deti. Hlavne, že pán Šagát a pani Šimovičová sú tý „najpovolanejší“ nás poučovať o dojčení.. pretože to obaja „zažili a veľa detí na prsníku odchovali“ Gratulujem.

  • hm.. a tie hrúbky.. 😀 krása. poprosím rýchlo opraviť.. nech to oko nevybije. 😀