Otvorené listy

60 organizácií vyzýva NR SR, aby odmietla návrh zákona o interrupciách

Napísala Ženské kruhy

Ženské kruhy sa pridali k mimovládnym organizáciám, ktoré vyzývajú poslancov a poslankyne NR SR aby odmietli návrh zákona o umelom prerušení tehotenstva, s ktorým prišla skupina poslancov okolo Anny Záborskej. Ako občianske združenie, ktoré pozná situáciu tehotných žien z rôznych hľadísk a desať rokov pôsobí v tejto oblasti, nesúhlasíme s návrhom, ktorý ohrozí včasné a odborné poskytovanie zdravotnej starostlivosti tehotným ženám.

Celé znenie listu

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.

1 komentár

  • Som žena a matka pred dôchodkom a keď som bola dvakrát pred pôrodom, nebolo mi všetko jedno, veľmi som sa bála, nie o seba , ale o moje deti, či bude o ne dobre postarané, keď budú mimo mňa. No a veru bolo, lenže to bola “ hlboká totalita“. Tieto stránky číta i moja dcéra, ktorá je už vo veku, kedy som ja mala už syna a po šiestich rokoch ju. Už som to raz napísala, že za takýchto podmienok deti určite mať nebude, hoci jej najlepšia kamarátka má už dve. Takže babkou tak skoro nebudem hoci, na dôchodku by sa patrilo kočíkovať, tak ako to robila moja mamina, babina aj prababička. Vďačím teraz celému „totalitnému“ systému, že sa postaral a zabezpečil úspešný priebeh môjho neľahkého prvého i druhého tehotenstva a nedopustil takéto „uzávery“, aké má moja dcéra. Po tichúčku si myslím, že na jej mieste a v tomto čase by som nekonala inak. „Vivat“ pani Záborská a spol. Držím palce „Ženským kruhom“.