Predstaviť sa, zatvoriť dvere a nechať dieťa v náručí matky je v trenčianskej pôrodnici stále problém

//Predstaviť sa, zatvoriť dvere a nechať dieťa v náručí matky je v trenčianskej pôrodnici stále problém

Predstaviť sa, zatvoriť dvere a nechať dieťa v náručí matky je v trenčianskej pôrodnici stále problém

Blogom, ktorý sme uverejnili v Denníku N, reagujeme na rozhovor Ivety Grznárovej s primárom trenčianskej pôrodnice Petrom Kaščákom, ktorý vyšiel 3. 11. 2017 v HN magazíne. Chceli by sme sa k niektorým jeho tvrdeniam v tomto rozhovore, ktoré sa týkali Ženských kruhov, vyjadriť.

Je pravda, ako v HN magazíne hovorí aj pán Kaščák, že sme sa s ním v trenčianskej pôrodnici stretli. Ženské kruhy tu boli dvakrát prednášať. Prvý raz v roku 2015, na pozvanie pána Kaščáka, kedy sme prišli hovoriť o ľudských právach žien v súvislosti s vydaním publikácie Ženy-Matky-Telá, ktorá priniesla výsledky ľudskoprávneho monitoringu a kvalitatívneho výskumu o skúsenostiach žien pri pôrode.

Celý text si môžete prečítať tu. 

By |2018-09-19T11:31:36+00:0009.nov.2017|Blog|0 komentárov

O autorke:

Zuzana Krišková
Keď som sa pripravovala na môj druhý pôrod, neustále som si opakovala -- Moje deti sa narodia s láskou a bez strachu. Čaká nás niečo veľké a krásne - a na moje veľké prekvapenie som v deň pôrodu zistila, že bez strachu zároveň znamená bez bolesti. Priala by som všetkým ženám, aby mohli, tak ako ja, zažiť pôrod ako radostnú a posilňujúcu životnú skúsenosť.

Napíšte komentár