Naša vízia

Zuzana Krišková

Je jednou zo zakladajúcich členiek združenia a momentálne pôsobí ako predsedníčka. V súčasnosti sa podieľa na činnosti združenia najmä po organizačnej stránke.

Koordinuje a konzultuje rôzne prebiehajúce projekty, a to predovšetkým projekt „Násilie pri pôrode“. Má syna Jurka a dvojičky Zuzku a Katku. Je presvedčená, že rešpekt, dôstojnosť a slobodná voľba žien majú byť v tehotenstve a pri pôrode samozrejmosťou.

Keď sme s Gabikou Janovičovou zakladali združenie, nemali sme žiadne skúsenosti. Vždy sa smejem, že sme si to predstavovali ako Hurvínek válku. Mali sme viac nadšenia ako rozumu. Vedeli sme, že chceme zmenu. Vedeli sme, že niečo je zle, hoci sme nevedeli ešte správne pomenovať. Keď sa dnes obzriem, čo všetko sme za necelé dva roky dokázali, tak sa mi tomu ani nechce veriť. Získali sme toľko skúseností a zručností, vytvorili sme spoločenstvo zanietených, šikovných žien, jasne sme definovali náš spoločný cieľ. Keď si predstavím čo všetko prinesú nasledujúce mesiace, tak sa mi tají dych. Som šťastná, že toho môžem byť súčasťou.

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.