Ako bolo?

Ako bolo NA KÁVE so Ženskými kruhmi?

Napísala Ženské kruhy

S radosťou s vami zdieľame, že sme túto jar úspešne započali tradíciu komunitných stretnutí NA KÁVE so Ženskými kruhmi. Zámerom je dať ľuďom, ktorí Ženské kruhy sledujú a podporujú, možnosť spoznať naživo naše členky a v príjemnej atmosfére s kávou v ruke pozdieľať postrehy, skúsenosti, pôrodné príbehy. Je to tiež priestor pre nové nápady a priateľstvá, priestor kde sa náš aktivizmus dostáva bližšie k tým, pre koho to robíme.

Prvé stretnutie NA KÁVE so Ženskými kruhmi

Uskutočnilo sa v piatok 17. mája o 10:00 v bratislavskej baby friendly kaviarni Monsters na Rusovskej ceste, a špeciálnou hosťkou bola Mirka Rašmanová, podpredsedníčka Ženských kruhov a spoluautorka publikácie Bonding – Matkina náruč po pôrode. Hneď v úvode sme sa stretli v celkom hojnom počte, čo nás veľmi teší. Po zoznamovacom kolečku sa prirodzene rozprúdila živá debata v menších skupinkách. Veľa sme diskutovali, zdieľali, radili si navzájom. Prinášame vám pár postrehov od žien, ktoré sa zúčastnili:

„Pre mňa to bolo veľmi inšpiratívne. Taká koncentrácia akčných žien!…Teším sa na ďalšie stretnutie.“ (Zuzana)

„Ja som sa cítila výborne a rada prídem aj nabudúce ak mi to vyjde.“ (Katarína)

„Cítila som sa príjemne, aj keď som stihla už len koniec. Rada som sa s vami zoznámila a teším sa na ďalšie stretnutie!“ (Oľga)

Druhé stretnutie

NA KÁVE sme sa znova stretli 7. júna na rovnakom mieste, v tom istom čase a opäť v hojnom počte. Veľmi nás teší spoznávať vás a vaše príbehy, je dojímavé zisťovať, ako veľmi sa naša práca prelína so skutočnými životmi žien, detí a celých rodín. Tentokrát sme diskutovali ako jedna väčšia skupina, čo malo svoj význam aj čaro (dopomohlo tomu aj výrazné stíšenie hudby v kaviarni a celkovo skutočnosť, že okrem našej skupiny nebolo oproti minulému stretnutiu v kaviarni tak plno). Ako špeciálnu hosťku sme privítali Zuzanu Límovú, režisérku filmu „Medzi nami“ o slovenských pôrodniciach. Po úvodnom zoznámení sme pri dobrej káve diskutovali, preberali rôzne témy, pýtali sa a hľadali odpovede. Atmosféra bola uvoľnená, žičlivá a bezpečná pre zdieľanie. Preto vyzývame aj vás – neváhajte prísť, ste srdečne vítané! Tu zopár postrehov z druhého stretnutia:

„Bolo to výborné stretnutie, ktoré mi dodalo veľa radosti a energie. Naozaj oceňujem nápad robiť takéto akcie. A bolo mi cťou stretnúť aj Zuzanu Límovú naživo:-) Držím palce akejkoľvek snahe v týchto témach.“ (Helena)

„Tiež som chcela dať echo, že super nápad. Bolo to veľmi podnetné, podporujúce a tak celkovo príjemné. Určite ak sa mi podarí, rada prídem zas:-)“ (Zuzana)

Najbližšie sa vidíme NA KÁVE až po letných prázdninách, určite vás budeme vopred informovať a už teraz sa na vás tešíme.

O autorke

Ženské kruhy

Ženské kruhy vykonávajú osvetovú činnosť zameranú na ľudské práva žien v období tehotenstva, pôrodu a šestonedelia. Spolupodieľali sa na viacerých výskumoch a advokačných aktivitách v tejto oblasti.