Kto je kto

Zuzana Lafférsová

Doktorandka financií v Nórsku. Prekladá pre nás anglické videá a filmy, aktívne sa zapája do spolupráce nášho združenia s medzinárodnou organizáciou Midwifery Today.

Tehotenstvo a pôrod v Nórsku boli pre ňu veľmi pozitívnou skúsenosťou a uvedomila si, že nastavenie systému starostlivosti o ženu v tomto období má veľký vplyv na to, ako žena svoje tehotenstvo a pôrod vníma. Jej túžbou je docieliť, aby ženy boli informované, mali možnosť výberu a aby sa tehotenstvo a pôrod stali pre ženu časom radosti, bez zbytočných strachov a negatívnych zážitkov.

[floated align=”center”]Keď som sa rozhodovala, či porodiť v Nórsku alebo na Slovensku, zisťovala som si veľa o Nórskom systéme starostlivosti o tehotnú a rodiacu ženu. Bola som prekvapená, aké obrovské rozdiely boli v prístupe k tehotenstvu a pôrodu medzi Slovenskom a Nórskom. Uvedomila som si, že neexistuje jediná správna cesta, ako prežiť tehotenstvo, ako porodiť. Každá žena je iná a potrebuje vlastnú cestu. Priala by som si, aby ženy mali možnosť výberu, aby sa rozhodovali na základe objektívnych informácií a materskej intuície a aby strach pri ich rozhodovaní nemal miesto.

O autorke

Napíšte komentár