Nezákonne sterilizované rómske ženy zo Slovenska a Českej republiky stále čakajú na spravodlivosť

Home/Témy/Rešpekt a slobodná voľba/Nezákonne sterilizované rómske ženy zo Slovenska a Českej republiky stále čakajú na spravodlivosť

Nezákonne sterilizované rómske ženy zo Slovenska a Českej republiky stále čakajú na spravodlivosť

Už je to 15 rokov, kedy bola publikovaná správa s názvom „Telo a Duša“, ktorá upozornila na  prax násilných sterilizácií rómskych žien na Slovensku a bývalom Československu.

Rozsah tejto praxe však dodnes nebol dôsledne vyšetrený a drvivá väčšina poškodených žien sa stále nedočkala spravodlivosti.

Viaceré z týchto žien sa preto v spolupráci s mimovládnou organizáciou Poradňa pre občianske a ľudské práva rozhodli iniciovať podpisovú akciu, ktorou žiadajú širokú verejnosť o podporu.

By | 2018-02-01T11:21:41+00:00 február 1st, 2018|Rešpekt a slobodná voľba|0 Comments

About the Author:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Leave A Comment