Konkrétne odpovede na kontroverzné otázky lovcov šarlatánov

Home/Témy/Druhá doba pôrodná/Konkrétne odpovede na kontroverzné otázky lovcov šarlatánov

Konkrétne odpovede na kontroverzné otázky lovcov šarlatánov

Týmto otvoreným listom reagujeme na rozhovor s názvom „Kontroverzné otázky v pôrodníctve a gynekológii“ s MUDr. Erikom Dosedlom, ktorý bol uverejnený na webovej stránke Lovci šarlatánov.

Chceme zaujať stanovisko k tvrdeniam v rozhovore, ktoré majú prienik s činnosťou občianskeho združenia Ženské kruhy. Konkrétne ide o témypolohy pri pôrode, Kristellerovej expresie a podporovania možnosti voľby miesta pôrodu.

V slovenskom pôrodníckom systéme pretrváva množstvo praktík, ktorých používanie sa nezakladá na vedeckých dôkazoch alebo je dokonca s nimi v priamom rozpore. Odporuje tiež zahraničným odporúčaniam celosvetovo uznávaných odborných gynekologicko-pôrodníckych či neonatologických organizácií.

Celú našu odpoveď si môžete prečítať na stránkach Denníka N.

By | 2017-07-24T11:16:30+00:00 júl 24th, 2017|Druhá doba pôrodná, Témy|0 Comments

About the Author:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Leave A Comment