O nás Podporte nás

Staňte sa darkyňou pre Ženské kruhy

Prosíme vás o jednorazový alebo pravidelný dar, ktorý nám pomôže ďalej robiť nezávisle a kvalitne našu prácu.
Príprava obsahu na web Ženských kruhov, moderovanie facebookových skupín a starostlivosť, aby to boli bezpečné miesta, je len jedna z našich aktivít. O tých ostatných vás pravidelne informujeme newslettrom a inými kanálmi a budeme to robiť aj naďalej. Na to, aby sme mohli pokračovať, však potrebujeme vašu finančnú pomoc. Momentálne veľmi intenzívne pracujeme na dokončení publikácie Ženy-Matky-Telá II. Popri tom sa vzdelávame, prinášame témy, ktoré vás zaujímajú, sledujeme a komentujeme aktuálne dianie týkajúce sa pôrodov na Slovensku.Koľko to všetko stojí?

Náš minuloročný rozpočet bol približne 14 000 EUR. Tieto prostriedky sme získali od Vás, pravidelných a jednorázových podporovateliek a darkýň dvoch percent.

V súčasnosti je pravidelných darkýň približne 50. Ich počet sa mierne mení každý mesiac, niektoré pribudnú a niektoré ubudnú. Priemerná výška pravidelného daru je 7,26 EUR. To znamená, že môže rátať s ročným príjmom približne 4 356 EUR
Ročné minimum na zabezpečenie udržateľného fungovania, v rámci ktorého sa dve z nás môžu venovať tejto práci na plný úväzok za hrubú mesačnú mzdu 600 EUR, je 24 000 EUR. To znamená, že potrebujeme získať ešte o 10 000 EUR eur viac.Ak by sme mali 200 darkýň, ktoré by nám zasielali pravidelný príspevok v hodnote 10 EUR, tak by sme pokryli všetky naše nevyhnutné náklady. Príjmy z ostatných zdrojov by sme mohli využiť na tvorbu publikácií, videí a verejné kampane.

Podporte nás


Aj keď sa nám to nepíše ľahko, toto je pripomienka a prosba, aby ste finančne podporili našu prácu. Nechceme, aby sa niektorá z vás cítila povinná prispieť, obzvlášť, ak je to s vaším rozpočtom už aj tak problematické. Neboli by sme radi, keby naša finančná nezávislosť išla na úkor tej vašej. Okrem toho vás chceme uistiť, že aj malé príspevky (obzvlášť ak sú pravidelné) majú pre nás veľký význam, pretože veľa malých kvapiek spolu nakvapká pohár. Aj Vaše dve eurá mesačne môžu v konečnom dôsledku znamenať, že naša organizácia bude mať dostatočné zdroje.
A v neposlednom rade vám chceme poďakovať. Všetkým, ktoré a ktorí ste nás už akýmkoľvek spôsobom podporili. Vážime si to a vôbec to neberieme ako samozrejmosť, berieme to ako prejav dôvery a robíme, čo je v našich silách, aby sme ju nesklamali. Podporiť nás môžete tu: https://zenskekruhy.darujme.sk/417/

Ďakujeme

O autorke

Napíšte komentár