Pôrodné príbehy

/Pôrodné príbehy
Pôrodné príbehy2018-09-19T11:31:32+00:00

Vybrali sme pre vás

…oplatí sa prečítať si

dulie nebo

Narodeniny alebo ako som bola v dulom nebi

Stojím s ľavou rukou položenou na hrudi, moje oči sa dívajú na usmiatu, šťastím žiariacu ženu, ktorá sa pár sekúnd po pôrode prihovára svojmu synčekovi, tichučko ležiacemu na jej hrudi. Obraz sa mi rozmazáva, po lícach mi prúdmi steká slaná tekutina. Ale iba chvíľu, pretože hneď vychádzam na chodbu a privádzam otecka.

Aj cisársky rez môže byť krásnym pôrodom

Tesne po mojej tridsiatke som mala pocit, že som tehotná, test však ukázal iný výsledok. Hnevala som sa na celý svet a nerozumela som tomu – veď som si bola istá! Toto malo byť moje prvé tehotenstvo, nevedela som teda, aký pocit mám mať, ale myslela som si, že to je presne ono.

Pôrodné príbehy

chronologicky

>>všetky pôrodné príbehy

Svedectvá

chronologicky

Prístup lekárov k žene po potrate: bez štipky ľudskosti, bez emócií, a bez rešpektu

Ďalej nasledovali ďalšie vyšetrenia, pri ktorých sa mi tisli slzy do očí a každej sestričke som sa snažila povedať, že sa necítim dobre, a že sa veľmi bojím. Nikto na to nereagoval ani len pohľadom do očí, ani trochu ľudskosti. Bola som na oddelení, kde sa prechádzali mamičky s narodenými bábätkami, kde bolo počuť ich plač a dokonca popri čakaní na zákrok bolo počuť ženu, ktorá nahlas kričala a stonala.

>>všetky svedectvá