Venujte 2% pre dôstojné pôrody na Slovensku

///Venujte 2% pre dôstojné pôrody na Slovensku

Venujte 2% pre dôstojné pôrody na Slovensku

Predvyplnené, needitovateľné tlačivo na poukázanie 2% pre Ženské kruhy

Stiahnite si aj:

  • Postup na poukázanie 2% pre zamestnancov (link)
  • Postup na poukázanie 1% pre právnické osoby (link )
  • Postup na poukázanie 2% pre fyzické osoby (samopodávateľov)(link)
  • Predvyplnené Vyhlásenie o poukázaní podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby (editovateľné v Adobe) (link)

Jedným z výsledkov našej spoločnej práce a úsilia je aj to, že výbor OSN formuloval v roku 2017 odporúčania pre SR. Žiada dodržiavanie ľudských práv žien pri pôrode na Slovensku. Komisár OSN pre ľudské práva sa odvolal aj na našu publikáciu Ženy-Matky-Telá. 

Aj vďaka vašim 2% sme mohli v roku 2017 zrealizovať nasledovné aktivity

Spoločne s občianskym združením Občan, demokracia a zodpovednosť sme vydali publikáciu Ženy-Matky-Telá II: Systémové aspekty porušovania ľudských práv žien pri pôrodnej starostlivosti v zdravotníckych zariadeniach na Slovensku. V roku 2018 ju predstavíme verejnosti. Jej tlač bola realizovaná z prostriedkov 2%.

Spoločne s režisérkou Máriou Martiniakovou sme pripravili osvetové videá, ktoré sú venované témam:

Baby Friendly Hospital Iniciatíve

Kontakt koža na kožu po pôrode

Mother Baby Friendly Iniciatíva 

Pokračovali sme v publikovaní blogov, nielen na našej stránke, ale aj na blogu Denníka N, kde sa viackrát dostali na titulku a dosiahli desaťtisícovú čítanosť.

V roku 2017 sme sa venovali viacerým témam (napr. kontakt koža na kožu, rešpektovanie ľudských práv žien pri pôrode) a publikovali sme množstvo autorských článkov, postov na Facebooku, preložili sme kvalitne spracované články z angličtiny a čoraz častejšie sa nám podarilo dostať tieto témy aj do tradičných médií (TV, rozhlas, noviny časopisy).

Vo veľkej miere sa na preniknutí do médií podieľal aj film Zuzany Límovej MEDZI NAMI. Na filme sme spolupracovali ako odborné konzultantky a po jeho premiére sme sa zúčastnili mnohých premietaní a diskusií.

Rovnako sme cestovali aj s filmom Mikropôrod. Prednášali sme na viacerých odborných podujatiach doma aj v zahraničí. Diskutovali sme s personálom aj zástupcami a zástupkyňami ministerstva. S týmito aktivitami budeme pokračovať aj v nasledujúcom roku.

By |2018-09-19T11:31:34+00:0011.apr.2018|O nás, Podporte nás|0 komentárov

O autorke:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Napíšte komentár