Vydávame pokračovanie publikácie Ženy-Matky-Telá

Home/O nás/Podporte nás/Vydávame pokračovanie publikácie Ženy-Matky-Telá

Vydávame pokračovanie publikácie Ženy-Matky-Telá

Vydávame (Občan, demokracia a zodpovednosť a Ženské kruhy) pokračovanie úspešnej publikácie Ženy-Matky-Telá, v ktorej sme sa sústredili na dodržiavania ľudských práv žien pri pôrode z pohľadu  žien. V pokračovaní Ženy-Matky-Telá II ich výpovede porovnávame s pohľadom personálu. Najrozsiahlejšiu časť publikácie tvorí práve analýza hĺbkových rozhovorov s pôrodníkmi, pôrodníčkami a pôrodnými asistentkami.

Naši respondenti a respondentky pôsobia na menších aj väčších pracoviskách z rôznych častí Slovenska (východ, stred aj západ) a na rôznych úrovniach mocenskej hierarchie.

Financie na tlač z publikácie sme získali z vašich 2% a teraz potrebujeme získať zdroje na distribúciu a advokáciu. Čo to znamená?

– knihu rozpošleme do knižníc, každej pôrodnice, do škôl

– knihy doručíme na ministerstvo a ďalšie relevantné inštitúcie (WHO, Unicef, Úrad pre dohľad nad zdravotnou starostlivosťou …)

– zazbezpečíme jej vydanie aj v elektronickej podobe (bude prístupná zdarma)

– pripravíme tlačovú konferenciu, budeme komunikovať s médiami a bude užitočným zdrojom informácii pre všetkých, čo sa o tému zaujímajú

– podobne ako pri prvej publikácii, aj v prípade tohto pokračovania budeme chodiť do pôrodníc, diskutovať s personálom, zúčastňovať sa odborných podujatí (konferencií, workshopov)

– kniha bude prezentovaná aj na zahraničných fórach s cieľom vytvoriť tlak na SR, aby podnikla potrebné systémové zmeny (prvá publikácia bola v tomto smere mimoriadne úspešná, viackrát sa na ňu odvolal Komisár Rady Európy pre ľudské práva)

O vyzbieraných peniazoch a ich použití vás budeme informovať na našom FB, newslettrom, na webe a samozrejme vo výročnej správe.

Vďaka vašej podpore pôrodnice nebudú môcť zatvárať oči pred porušovaním ľudských práv žien pri pôrode.

Podporiť nás môžete po kliknutí na TENTO LINK.

Ďakujeme!

By | 2018-01-30T12:34:55+00:00 január 30th, 2018|Podporte nás|0 Comments

About the Author:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Leave A Comment