Premietanie filmu MEDZI NAMI a diskusia v Piešťanoch vo februári 2018

///Premietanie filmu MEDZI NAMI a diskusia v Piešťanoch vo februári 2018

Premietania filmu MEDZI NAMI a následnej diskusie v Piešťanoch vo februári 2018 sa zúčastnili aj režisérka filmu Zuzana Límová a predsedníčka Ženských kruhov Zuzana Krišková.

Zuzana Límová informovala o akcii takto:
Syn pani M. sa narodil v 70-tych rokoch. Bol to pre ňu naozaj nezabudnuteľný zážitok, ešte dnes si ho pamätá do najmenšieho detailu. „Chodia ešte na ženy počas pôrodu bez ohlásenia civieť skupiny medikov? Je ten stôl stále taký vysoký a nepohodlný? Tlačí sa na brucho?“ pýtala sa na diskusii po projekcii nášho filmu v Piešťanoch a my sme s ľudskoprávnou expertkou Zuzanou Kriškovou z organizácie Ženské kruhy museli skonštatovať, že bohužiaľ áno. Že za tých 40 rokov sa síce niečo zmenilo, no tým, na koho potreby sa v pôrodniciach aj naďalej najviac prihliada, je zdravotnícky personál. Nie my ženy.“

By |2018-09-19T11:31:34+00:00apríl 10th, 2018|Akcie a podujatia, Ako bolo?|0 Comments

About the Author:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Leave A Comment