Prihláste sa na workshop a diskusiu Ženských kruhov o právach žien pri pôrode

///Prihláste sa na workshop a diskusiu Ženských kruhov o právach žien pri pôrode

Prihlásiť sa môžete TU. 

KEDY: 12. 5. 2018
KDE: Trnava, Malý Berlín, Štefánikova 4

Program

10.00 – 12.00
DISKUSIA s členkami predstavenstva Ženských kruhov Zuzanou Kriškovou, Gabrielou Janovičovou a Miroslavou Rašmanovou. Diskusiu bude facilitovať Šarlota Pufflerová.

13.00 – 16.00
WORKSHOP: získate hlbšie vedomosti a právach žien pri pôrode, ako rozpoznať ich porušenia a tiež budeme spoločne hladať riešenia ako zabezpečiť, aby boli práva žien pri pôrodoch dodržiavané.

O čom podujatie bude?

Aké práva majú ženy pri pôrode? Čo je dobrá prax? Kto nesie zodpovednosť za dodržiavanie práv?
Chcete vedieť viac? V tom prípade je podujatie „Ženy ženám“ určené presne pre vás!

Srdečne pozývame na podujatie občianskeho zduženia Ženské kruhy „Ženy ženám“, ktoré sa bude konať dňa 12.5.2018 v Malom Berlíne na Štefánikovej 4 v Trnave. Podujatie bude mať dve časti – verejnú diskusiu a workshop.

Priestory sa nachádzajú v historickom centre mesta Trnava, parkovanie na Štefánikovej ulici je v sobotu zdarma.

Verejná diskusia

V čase 10:00 – 12:00 hod. sa uskutoční verejná diskusia, ktorej sa zúčastnia členky predstavenstva Ženských kruhov Zuzana Krišková, Miroslava Rašmanová a Gabriela Janovičová. Diskusiu bude facilitovať Šarlota Pufflerová (Občan, demokracia a zodpovednosť). Predstavíme vám činnosť Ženských kruhov, našu víziu, porozprávame sa o našej práci a dobrovoľníckej činnosti. Zároveň pre vás pripravíme základný „balíček informácií“– aké sú práva žien, čo je dobrá prax v pôrodniciach a odkiaľ je možné čerpať informácie. Kapacita miestnosti je 50 ľudí. Ak sa nahlási viac ľudí, prednosť budú mať účastníčky poobednej aktivity (workshop), členky Ženských kruhov a darkyne, ktoré nás finančne podporili alebo podporujú.

Pre koho je verejná diskusia určená?
Pre všetkých ľudí, ktorí sa o tému ľudských práv žien zaujímajú, chcú vedieť viac o dobrej praxi v pôrodniciach, prípadne ich zaujíma práca občianskeho združenia.

Workshop

13:00 – 16:00
Počas tejto vzdelávacej aktivity získate hlbšie vedomosti o právach žien pri pôrode, ako rozpoznať ich porušenia a tiež budeme spoločne hladať riešenia, ako zabezpečiť, aby boli práva žien pri pôrodoch dodržiavané. Súčasťou bude aj prednáška expertky Zuzany Kriškovej a diskusiu bude facilitovať Šarlota Pufflerová. Workshop bude pracovná aktivita, kde sa budú účastníčky aktívne zapájať a pracovať individuálne aj v skupinách.

Pre koho je workshop určený?
Predovšetkým pre ženy, ktoré sa intenzívne o tému zaujímajú – aktivistky, duly, laktačné poradkyne a podobne. Workshopu sa môže zúčastnit maximálne 25 ľudí.

—————————————————-

Prihlásiť sa môžete TU.
Pridajte sa do udalosti na facebooku. 

Podujatie vám prinášame vďaka grantu, ktorý sme získali od Nadácie Volkswagen Slovakia

 

By |2018-09-19T11:31:34+00:00apríl 23rd, 2018|Akcie a podujatia, Pozývame vás|0 Comments

About the Author:

Občianske združenie Ženské kruhy je združenie humanitného a charitatívneho charakteru, ktorého poslaním je podpora a cielená činnosť zameraná na humanizáciu pôrodníctva v Slovenskej republike a to so zameraním najmä na podporu propagácie myšlienok v oblasti prirodzeného tehotenstva, prirodzeného, normálneho pôrodu s následnou neoddeliteľnou jednotou matky a dieťata a podporou dlhodobého dojčenia.

Leave A Comment